Gel Ey Güllerin Efendisi!..

Gel ey, konuşurken dudaklarına tebessümler karışan!..

Gel ey, yüzüne üzgünlerin üzüntüsünü dağıtmak yaraşan!..

Gel ey, ateş-i aşkına yanmak için âşıkları birbiriyle yarışan!..

   Gel ey!..

  Ayrılığında çoğalan alevleriyle arınalım aşkının; yanalım yandıkça ve yandıkça yanalım. Aşk yüzünden elbisesi yırtılan da, Hak uğruna gözlerini kurutan da seni arzulamakta şimdi. Bizi kendine madem yine sensin bağlayan ve ayrılığının derdine yine sensin ayrılıkla derman olan, o hâlde gülümse bize Efendim, bize gülümse. ‘‘Allah onları sever; onlar da Allah’ı sever’’ sırrına ermekte rehberimiz ol, tut günahkâr ellerimizden; günahkâr ellerimizden tut.

   Sen ey!..

  Gelsen hayallerimize bir kez… Ve üzerine sepet sepet güller döksek biz. Gelsen düşüncelerimize bir an… Ve baharları sersek ayağına çiçek çiçek, mevsim mevsim, ıtır ıtır… Dolunaylar yerine doğsan dünyamıza bir vakit…Ve zatını gündüz değilse, hayalini gece göstersen bizlere. Girsen ansızın düşlerimize, şevkat parmaklarınla okşasan başımızı ışık ışık… Ve ışığına düşsek pervaneler gibi; pervaneler gibi ışığına düşsek.

   Gel Efendim…

   Bir kez doğ içimize de isterse kaybolsun dolunaylar güneşler… Gir gözümüze de bir nefes, isterse silinsin tutyalar, sürmeler… İlham olup ak gönlümüze bir anda, isterse yitirilsin uçtan uca naatlar ve gazeller, beyitler ve dizeler uçtan uca yitirilsin isterse…

   Gel Efendim, dostluğuna muhtacız; umutsuz ve çaresiz bırakma çaresizlerini. Gel yeter ki, hakkımızda verilecek her hükme razı olalım.

Gel ey, bitir bitmeyen hasretini içimizde!..

Gel ey, onsuz mutluluk bulamadığımız!..

Gel ey, kendisine lâyık olamadığımız!..

   Gel benim Efendim, bir kez olsun dokun yüreğime, yüreğime dokun bir kez olsun…

   Yüreğim kanıyor efendim, kanıyor yüreğim!..

   Çığlık çığlığa beşeriyet, çiğnenmiş reyhanlar misali hep seni arıyor. Uyandır, zindanlara koyduğumuz Yusufî sevdalarımızı efendim! Uyandır, bahtını üftadelerinin!..

İskender PalaGül Şiirleri

Reklamlar
Bu yazı Iskender Pala içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

3 Responses to Gel Ey Güllerin Efendisi!..

 1. Seda dedi ki:

  seda

 2. asuman dedi ki:

  s.a
  yazıları okurken kendi içimde bir tane daha benle tanışıyorum.başka bir benlik başka bir hayat.o hayat ki beni nar-ı aşkıyla kavuranı hatırlatır.hissedebilmeyi öğreniyorum.allah razı olsun
   

 3. N'olur dedi ki:

  Aşk Benim Adım…. Kısacık Bir Kelimeyim Ama Anlamım Ansiklopedileri Aşar. Ne Rengim Belli, Ne Zamanım…. Ansızın Dikiliveririm Karşınıza. Beklenmedik Zamanlarda Sinsice Süzülürüm Yüreklerinize…. Bir Bakmışsınız Hızlı Hızlı Çarptırmaya Başlamışımdır Kalbinizi…. Heyecan Yüklerim Benliğinize, Bir Anda Değiştiririm Renginizi…. En Acılı Yüreğe Bile Huzur Verir Benim Adım. Aşktır Benim Adım…. Gece Gündüz Demeden Damarlarınızda Dolanırım. Gururunuzu Ve Mantığınızı Silerim Bir Anda…. Size Aynı Anda Korkuyu Ve Cesareti Verip, Hayatınızı En Tatlı Oyuna Dâhil Ederim…. Ben Bir Karmaşayım…. Size Şiirler, Mektuplar Ve Güzel Sözleri Yazdırtan Duyguyumdur Ben…. Bir Gülde Değişir Bazen Adım Ve Sevgiliye Yol Açarım Kalpten Kalbe…. Ben Size En Aptal Şeyleri Yaptıran Şeyim Aslında…. Bazen Ruhunuzu Sıkıştırıp, Sizi Kendinizle Baş başa Bırakırım …. Ben Öyle Bir Şeyim Ki Sizi Hem Hayata Bağlarım, Hem Hayattan Soyutlarım…. Ben Yaralarım Ve Yaralarınızı Saranım…. Ben Çözümü En Zor Vakayım…. Anlamım Ve Yaşatacaklarım Sınırsızdır Aslında Ama Ne Gerek Var Hepsini Şimdi Anlatmaya…. Beni Yaşadıkça Tanıyın. Bir Gün Elbet Sizin Yüreğinize De Uğrarım….Ben Bambaşkayım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s